Dísznövénytermesztési és Dendrológiai Tanszék

Tavaszi dísznövény-kiállítás a Budai Campuson

Last modified: 22. April 2024

Nagy sikerrel zajlottak le április 19. és 21. között a „Tavaszkert” – Dísznövény 2024. Szakkiállítás és Vásár rendezvényei egyetemünk Budai Campusán.

A Dísznövénytermesztési és Dendrológiai Tanszék által az 1950-es évek óta szervezett dísznövény-kiállítások utódja, mely 1987. óta április végén, a tavaszi díszében tündöklő Budai Arborétumban várja a látogatókat, ebben az évben 34.  alkalommal nyitotta meg kapuit és közel tízezer vendéget vonzott a háromnapos rendezvény programjaira.


 

A kiállítók száma újra elérte a százat: kertészeti vállalkozások kínálták az érdeklődőknek a tavaszi kiültetésekhez szükséges balkonnövényeket, egynyári palántákat, évelő dísznövényeket, díszcserjéket és díszfákat, de kaphatók voltak különleges szobanövények, kaktuszok, pozsgások, kertészeti eszközök és kézműves termékek is. Az Egyetemi Bonsai Club most is a Díszteremben szervezte meg az Országos Bonsai és Suiseki Kiállítást, mely legnagyobb hazai bemutató ebben a témában.

A rendezvényt dr. Gyuricza Csaba, egyetemünk rektora nyitotta meg, majd az ünnepélyes megnyitó keretében dr. László Imre, Újbuda polgármestere is köszöntötte a megjelenteket. A Budai Campus Főigazgatóság által az épületállványzat dekorációjára kiírt hallgatói ötletpályázat eredményhirdetése és díjkiosztója is a kiállítás közönsége előtt került sor, a pályázatot Zámbó Dorottya és Iszlai Gáspár, a Tájépítészeti, Településtervezési és Díszkertészeti Intézet hallgatói nyerték.



A kiállítás és vásár mellett természetesen ebben az évben is számtalan szakmai program és bemutató várta az érdeklődőket. A Budai Campus intézeteinek munkatársai érdekes workshopokat, bemutatókat tartottak az érdeklődők számára; arborétumi szakvezetéses séták, biokerti bemutatók és az otthoni gombatermesztésről, a gyümölcs-, a gyógynövény- és a szőlőtermesztésről, vagy akár a lepketartásról szóló workshopok közül ki-ki kiválaszthatta, hogy melyik szakterületen szeretne egy egyetemi oktató által tartott bemutatóba bekapcsolódni. Növényorvoslással foglalkozó munkatársaink pedig növényvédelmi szaktanácsadással álltak az érdeklődők rendelkezésére.


 

A kiállítás első napján a szakmai tanácskozást is szerveztünk, ahol Budapest zöldfelületi fejlesztései, a klímaadaptív és ökotudatos növényalkalmazás, valamint a balkonnövény-újdonságok álltak az előadások fókuszában.