30 éves jubileum

Navigációs menü

Tájépítészet 30 - programtervezet

Tájépítészet: a jövő szakmája.

30 év önálló tájépítészeti OKTATÁS BUDÁN

Jubileumi konferencia

2022. október 6-7.

Budapest, MATE Budai Campus

Program

1 nap – 2022. október 6, 17.00 – 22.00

ELŐHANGOLÁS

Kapunyitás: 17.30

    • 17.30 – Megnyitó, köszöntés

Fekete Albert - intézetigazgató, MATE Tájépítészeti, Településtervezési és Díszkertészeti Intézet

    • 18.00 – Ormos Imre Díjasok kiállítás megnyitója

Megnyitja: Schuchmann Péter, MÉK TKT

    • 18.15 – Mőcsényi Mihály Díjasok kiállítás megnyitója

Megnyitja: Füleky Zsolt, Miniszterelnökség

    • 18.30 – Tanszéki Projektek kiállítás megnyitója

Megnyitja: Jámbor Imre, professzor emeritusz

    • 19.00 – Filmvetítés 1: Mi a tájépítészet?

A tájépítész és kertművész mesterszakos hallgatók alkotása

    • 19.15 – Filmvetítés 2: Landscape education in Budapest

A Master of Landscape Architecture and Garden Design nemzetközi képzés hallgatóinak és a külföldi PhD hallgatók közös filmje

    • 19.30 – Néptánc bemutató/tájépítész oktatók, hallgatók, szakmagyakorlók közreműködésével

    • 20.00 – Koncert/tájépítész oktatók, hallgatók, szakmagyakorlók közreműködésével

Kapuzárásig szendvicsek + bor + kötetlen együttlét és beszélgetés

 

2. nap – 2022. október 7.

SZAKMAI NAP – Köszöntő blokk (9.30-13.30)

    • 09.30 Nyitrainé Sárdy Diána – Campus Főigazgató, MATE, Budai Campus
    • 09.40 Balázs Ervin - MTA Agrártudományok Osztálya, Elnök
    • 09.50 Füleky Zsolt - Miniszterelnökség
    • 10.00 Diana Culescu - IFLA EUROPE, the European Region of International Federation of Landscape Architecture, Főtitkár
    • 10.10 Tóth Attila - Le Notre Institute, Elnök
    • 10.20 Ványolós Endre - Sapientia EMTE, Tájépítészeti Szak, Programfelelős
    • 10.30 Balogh Andrea – Magyar Tájépítészek Szövetsége, Elnökhelyettes
    • 10.50 Diedrich Bruns - European Council of Landscape Architecture Schools (ECLAS) korábbi elnök

Kávészünet (11.15 – 11.45)

    • 11.45 Hazai szakmai szervezetek képviselőinek rövid köszöntői (2-3 perc/szervezet)

MÉK TT, MMA, MKA, ICOMOS, MÉSZ, MUT, MAKEOSZ, MFE, MDSzSz

    • 12.15 Martin van den Toorn, Prof. Honoris Causa, Delft University of Technology
    • 12.40 Bakay Eszter, külügyi referens MATE Tájépítészeti, Településtervezési és Díszkertészeti Intézet
    • 13.05 Fekete Albert, intézetigazgató, MATE Tájépítészeti, Településtervezési és Díszkertészeti Intézet

Ebédszünet (13.30 – 14.30)

2. nap – 2022. október 7.

SZAKMAI NAP  - Szakmai blokk: 14.30 – 18.00 > Kapuzárás 22.00

 

Az intézet hét szervezeti egysége egy-egy külső partnerrel közösen tart 25-30 perces előadást az utóbbi évek legsikeresebb együttműködéseiből

  • 14.30 Kert- és Szabadtértervezési Tanszék/Balogh Péter István tanszékvezető

Tájépítészet Nagykovácsiban

Meghívott, külsős partner: Györgyi Zoltán főépítész, Nagykovácsi Polgármesteri Hivatal

  • 15.00 Tájvédelmi és Tájrehabilitációs Tanszék/Valánszki István Tanszékvezető

Településekkel a tájak védelméért a Dunakanyarban

Meghívott, külsős partner: Philipp Frigyes - Esztergom Város főépítésze

  • 15.30 Településtervezési és Települési  Zöldinfrastruktúra Tanszék/Szövényi Anna tanszékvezető

Budapest átalakulása a településépítészet oktatás tükrében 2003-2022

Meghívott, külsős partner: Koszorú Lajos, V-Teampannon

Kávészünet (16.00 – 16.30)

  • 16.30 Kertművészeti és Kertépítészeti Tanszék/Sárospataki Máté tanszékvezető

Neoreneszánsz belső udvarok megújítása 2013-2022

Meghívott, külsős partnerek: Rigó István főkertész, Budapest-Terézváros, és Vukov Konstantin, Porta Speciosa Műemlékvédő Egyesület

  • 17.00 Tájtervezési és Területrendezési Tanszék/Kollányi László tanszékvezető

Ökológiai hálózatok fejlesztése a Kárpát-medencében.

Meghívott, külsős partner: Nagy Gabriella Mária, Central and East European web (CEEWeb)

  • 17.30 Dísznövénytermesztési és Dendrológiai Tanszék/Honfi Péter tanszékvezető és

Dísznövénytermesztési és Zöldfelületgazdálkodási Kutatócsoport/Orlóci László kutatócsoport-vezető

Díszkertészetileg értékes fás- és lágyszárú évelők szaporítása, termesztése és szelekciója - kutatási együttműködés a GINOP Pannon Breeding pályázat keretében

Meghívott, külsős partner: Ecseri Károly, Neumann János Egyetem, KVK, Kertészeti Tanszék

  • 18.00 Kérdések-válaszok

Estebéd, kötetlen beszélgetés kapuzárásig (22.00)

A Konferencia Szervezőbizottsága:

Fekete Albert, igazgató, MATE TTDI

Almási Balázs, MATE TTDI, Kert- és Szabadtértervezési Tanszék

Kollányi László, MATE TTDI, Tájtervezési és Területfejlesztési Tanszék

Mándy Andrea, MATE TTDI, Dísznövénytermesztési és Dendrológiai Tanszék

Orlóci László, MATE TTDI, Dísznövénytermesztési és Zöldfelületgazdálkodási Kutatócsoport

Sárospataki Máté, MATE TTDI, Kertművészeti és Kertépítészeti Tanszék

Szövényi Anna, MATE TTDI, Településépítészeti és Települési Zöldinfrastruktúra Tanszék

Valánszki István, MATE TTDI, Tájvédelmi és Tájrehabilitációs Tanszék

Kutnyánszky Virág, MATE TTDI, Tájtervezési és Tájrehabilitációs Tanszék